Lake boya Tir Çıkarma Lake boya Temizleme

MOBİLYA BOYA,LAKE BOYA,CİLA USTASI 0 535 394 18 16

Lake boya Tir Çıkarma Lake boya Temizleme

Lake boyalar özellikle de beyaz olanlar çabuk kir tutmaktadır. Biz atölye ortamında pasta ve polish ile bu kir ve lekeleri kolaylıkla çıkartabiliyoruz. Ancak ev ortamında pasta polish bulmak ve yapmak zordur.

Ev ortamında lake boyaya bulaşan kirleri temizlemek için neler yapabiliriz? Lake boyalar genelde poliüretan esaslıdır yani sağlamdır. Kolay kolay dibi çıkma yapmaz ancak çabuk çizilir. Kiri yada lekeyi çıkarmak için;

Yöntem 1: Cif türü temizleyici kullanmak.

Bir parça bez parçası alın
Cif yada başka marka temizleyici evde vardır.
Bu temizleyici maddeler genelde polish içerir
Temizleyici maddeyi lekeye püskürtün
Bezle leke olan kısmı hafifçe ovalayın
Bu işlemi birkaç defa tekrarlayın leke büyük oranda gitmiş olacaktır.
Yöntem 2: Tiner yardımıyla temizlemek
Eğer leke kolay kolay çıkmayacak türden boya kalıntısı ise;
Boya satan bir hırdavattan selülozik tiner alınız ve bir bez yardımıyla lekeye uygulayınız. Hafif hafif hareketlerle boyayı çıkartmaya çalışınız. Fazla tiner kullanmak alttaki boyaya zarar verebilir, dikkatli davranmak gerekir.

Yöntem 3: Pasta & Polish kullanmak
Tiner yardımıyla da çıkmayacak türden bir leke varsa;
Pasta ve polish kullanmak gerekecektir. Bunları boya malzemesi satan yerden temin edebilirsiniz. Gerekli malzemeler

Üstübü bezi
1500 zımpara
Pasta & Polish
Uygulama:

Öncelikle 1500 zımpara ile lekeyi zımparalayın, Çizik oluşmaması için su ile zımpara yapmak gerekir. Zımparalama işlemini aşağı-yukarı hareketle tek yönlü yapınız.
Sonra üstübü bezine bir parça cila pastası sürünüz, leke üzerinde aşağı-yukarı hareket ettiriniz. Leke çıkıncaya kadar devam ediniz. Gerekirse tekrar zımpara yapınız, dikkatli davranmanız gerekmekte boyanın dibini çıkartmayınız. Tekrar pasta uygulayınız.
Leke tam olarak çıktıktan sonra pasta izlerini kaybetmek için polish geçiniz. Polishin görevi pasta çiziklerini kaybetmek ve pastanın matlaştırdığı alanı geri parlatmaktır.
Bu yazımızda lake boyanmış mobilyanızda olası lekelere karşı çözüm önerileri sunduk. Bu öneriler pratikte işe yarayacaktır. Ancak uygulama aşaması zordur. Uygulayan kişinin yeteneğine bağlıdır da biraz. Eğer bu işlemleri yaptıysanız ve hala leke çıkmadıysa lütfen bizimle irtibata geçiniz. Elimizden geleni yapmaya hazırız.

LETİŞİM
NOSTALJİ MOBİLYA BOYA

Mobilya boya,Lake ahşap boyası, eskitme ve patena cila, gomalak cila, gümüş ve altın varak eskitme veya ahşaba mermer doku kazandırma çalışmalarında hizmet almak isterseniz bize telefon veya aşağıdaki iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

ADRES: TEZCAN SOKAK 18/10 ALTINDAĞ SİTELER/ANKARA

TELEFON:0 535 394 18 16

MOBİLYA BOYA USTASI OSMAN YÜCEER : 0 535 394 18 16

EMAİL: muratozmek@gmail.com

ÜCRET SİZ KEŞİF VE FİYAT BİLGİSİ İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.