Saç Ekimi Antalya

MOBİLYA BOYA,LAKE BOYA,CİLA USTASI 0 535 394 18 16

Saç Ekimi Antalya

Antalya Saç Ekimi Merkezi olarak saç ekimi Antalya, sakal ekimi antalya, bıyık ekimi antalya ve kaş ekimi antalya gibi hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Antalya saç ekim,sakal ekim,bıyık ekim,kaş ekim.

http://youtu.be/6OU1gLJk-wo

Saç Ekimi

Saç ekimi erkeklerdeki saç dökülmesinin en etkili tedavi yöntemidir.

Saç transplantasyonu (Saç ekimi / nakli )arkasındaki mantık, saç dökülmesi eğilimi olmayan bir bölgeden alınan saçın, saç dökülmesi olan bölgelere transplante edildiğinde kendi orijinal bölgesinde olduğu gibi büyümeye devam edeceğidir. Donör (verici) saçların kullanıldığı bölgeler genellikle kafa derisinin temporal (şakak), parietal (şakağın üst tarafı) ve oksipital (ense) bölgelerinden alınır.

Diğer adıyla ‘saç nakli’ ya da ‘saç transplantasyonu’, sağlıklı ve güçlü saç köklerinin verici bölgeden (genellikle başın arkasından) alınarak incelmiş ya da tamamen açılmış bölgeye taşınması işlemidir.

Çağdaş cerrahi teknolojileri sayesinde saç ekimi ile son derece doğal görünümler elde edilebilmektedir. Bu sayede saç kaybına bağlı olarak kişide oluşabilecek psikolojik travmalar ve sosyal yaşamdan uzaklaşma saç nakli ile düzeltilerek bireyin kendini daha güçlü hissetmesi sağlanabilmektedir.

Saç ekim işlemi tüm dünyada küçük cerrahi işlem olarak değerlendirilmektedir. İşlem ekilecek greft-FU (foliküler ünite) sayısına göre değişmek üzere 4-6 saat sürer. Tamamen lokal anestezi altında yapılır ve ağrı duyulmaz. İşlem öncesi detaylı saç analizi ile ekilecek ve alınabilecek saç miktarı belirlenir.

İşlem sonrası uyulması gerekenler size detaylı olarak anlatılacak ve yazılı olarak verilecektir. Bu uyarılar daha çok yıkama ile ilgili olup sadece 15 günlük bir dönemi kapsamaktadır. Bu süreden sonra özel dikkat etmeniz gereken bir husus kalmaz.

Saç ekiminde kullanılacak olan saç kökleri başın ense bölümünden (donör alan) alınır. Bu bölümdeki saçlar erkeklik hormonuna duyarsız olduğundan daha sonra dökülmeleri söz konusu değildir. FUE yönteminde ise vücudun diğer bölgelerinden de kök alınabilmektedir.

Saç Ekim Aşamaları :

1. Aşama : Saç köklerinin alınması (Her iki yöntem arasında tek fark işlemin bu aşamasındadır. Diğer aşamalar her iki teknikte de aynıdır.)

2. Aşama : Alınan saç köklerinin ve yerleşecek olan yerlerinin hazırlanması

3. Aşama : Hazırlanan saç köklerinin ekilmesi işlemleridir. İşlemin en uzun süren aşamasıdır.

Her iki teknikte de ekim sonrası dönemde 2-6 hafta içinde saç kılları dökülür. Ancak saç kökleri cilt altında kalır. İşlemden yaklaşık 10 hafta kadar sonra mevcut köklerden yeni saç kılları uzamaya başlar ve bunları cilt yüzeyinde görmeye başlarsınız. Nadiren bazı saç kılları dökülmeden uzamaya devam edebilmektedir.

İdeal sonuca ulaşmak için en uygun tarih 8 – 12 ay sonrasıdır. Saçların ilk çıkmaya başladığı zamandan bu tarihe kadar saç kılları giderek kalınlaşırve ensedeki saçlarınızın kalınlığına ulaşırlar.

8-12 ay sonra, gerek saçlarınızın tümünün çıkması tamamlandığından gerekse verici alandaki gerginliğin bu süre zarfında azalmasından dolayı ikinci seans planlanabilir.

İkinci seansın amaçları şunlardır :

İlk seansda ekim yapılan alanda sıklığın arttırılması,

Saç çizgisi üzerine tekrar ekim yapılarak yogunluğun arttırılması,

Saç dökülmesi halen devam ediyorsa yeni dökülen alanlar için ekimin tekrarlanması,

İlk seansda kapatılmayan özellikle vertex gibi bölgelerin ekimi.

Saç Ekiminde iki teknik uygulanmaktadır:

FUT ( Folliculer Unite Transplantation )

FUE ( Folliculer Ünite Extraction )

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.