Lake Nedir Lake Boya Nedir Neden Lake lake Nasıl Yapılır

MOBİLYA BOYA,LAKE BOYA,CİLA USTASI 0 535 394 18 16

Lake Nedir Lake Boya Nedir Neden Lake lake Nasıl Yapılır

Lake Nedir?

Laka denilen kırmızı-esmer renkte maddeyle cilâlanmış eşyadır. Lakeyle cilâlanacak tahta ya da madensel yüzey, önce iyice perdahlanır, sonra cilâlanacak yüzeye yaklaşık yirmi kez lake sürülür. Her cilâdan sonra, cilânın kuruması beklenir. Cilt üzerine yapılan lakeler çeşitli biçimlerde bezenir.

Lake Boya Nedir?

Oldukça parlak bir mobilya cilası olan lake, renksiz ya da renkli olabilir. Çin’de başlayan bu cilalama yöntemi, Avrupa’da 1600′lü yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Bir çok klasik ve antika mobilyada halen eski ustaların uyguladıkları lake cila örneklerini görmekteyiz. Özellikle klasik mobilyalarda lakenin yeri asla doldurulamamaktadır.

Neden Lake?

Lakenin pürüzsüz görünümü, eşsiz dokusu sıradan bir tahta parçasını ahşap tüm malzemeleri muhteşem bir mobilyaya dönüştürebilir ve evin hangi köşesinde kullanırsanız kullanın, çekici bir görünüm yaratabilirsiniz. Lake boya da en dikkat edilmesi gereken konu, işçilik ve boya malzemesi kalitesidir. Lake boyada kötü işçilik malzemenin zayi olmasına neden olmaktadır.
Lake Cila

Lake Nasıl Yapılır?
Lake cila, boya ve pek çok kimyasalı, itinalı bir zımparalamayı ve çok katmanlı astarlamayı işi sevmeyi gerektiren bir yöntemdir. Kısacası tam anlamıyla ustalık gerektiren bir iştir. Lake cila için uygun olmayan mobilya türü var mıdır? Parlak cilalar mobilya üzerindeki darbeleri ortaya çıkarır; bu nedenle lake, girintili çıkıntılı ahşaplar ile düz ve temiz olmayan yüzeyler için uygun değildir. Bu özellikteki ahşaplar ekstra hazırlama aşamasından geçerek (zımpara ve boya) lake cila için uygun bir hale getirilebilir. Bazı ahşap yüzeylerinde lake boya yerine farklı malzemeler kullanılmalıdır. Kaliteli lake boya istendiğinde boya işlem zamanları iyi hesaplanmalıdır. Lake boya hızlı işi sevmez. Boyanın kendine gelmesi için gereken zaman işe tanınmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.