kapı boyama

MOBİLYA BOYA,LAKE BOYA,CİLA USTASI 0 535 394 18 16

kapı boyama

Evinizdeki ahşap kapıları boya yaparken yağlı boya, vernikli ahşap koruyucu ,ahşap koruyucu vb. gibi boyalar kullanabilirsiniz.
Eğer kapınız Amerikan Panel kapı ise panel kapılar için özel yapılmış boya ya da su bazlı ahşap boyaları da kullanabilirsiniz.

Kapı yüzeyinde kullanılan eski boya ile aynı cinste boya yapmak işinizi çok kolaylaştırır. Eski boyanızın aynı renginden devam etmek istemiyorsanız, kapınızın yüzeyini zımparalamanız gerekli.
Vernikli bir kapının üzerine tekrar vernik veya yağlı boya yapılacaksa üzerindeki parlaklığın ince bir zımpara ile alınması gerekir. Aksi taktirde boya akar, yapışmaz ve topaklanma oluşur.

NOSTALJİ MOBİLYA BOYA

Mobilya boya,Lake ahşap boyası, eskitme ve patena cila, gomalak cila, gümüş ve altın varak eskitme veya ahşaba mermer doku kazandırma çalışmalarında hizmet almak isterseniz bize telefon veya aşağıdaki iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

ADRES: TEZCAN SOKAK 18/10 ALTINDAĞ SİTELER/ANKARA

TELEFON:0 535 394 18 16

MOBİLYA BOYA USTASI OSMAN YÜCEER : 0 535 394 18 16

EMAİL: muratozmek@gmail.com

KEŞİF VE FİYAT BİLGİSİ İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ

Yağlı boyadan vernik uygulamasına veya ahşap koruyucuya (pinotex) geçişte ise yağlı boyanın tamamen kazınması veya zımparalanması gerekir. Zımpara yapılmazsa sonradan atılan vernik iyi yapışmaz ve verniğin altından ağacın üzerindeki doğal damarlar görünmez.

Boya ne çeşit olursa olsun en az iki kat uygulanır. Vernikte 1. kat atıldıktan birkaç saat sonra 2. kat atılabilir. Yağlı boyada ise ikinci kat için 1 gün geçmesi gerekir. (İlk katın kuruması beklenir.)

Ham yani daha önceden hiç boyanmamış kapı boyayacaksanız kapının ya da pencerenin boyayı çekmemesi için astar kullamanız gerekir.

Atacağınız boya ile aynı cins astar atılmalıdır. (Boya su bazlı boya ise su bazlı astar, yağlı boya ise sentetik astar kullanılır.) Astar atılmayacaksa kapı boyayı çok çeker ve boya birkaç kat yapılarak astar niyetine kullanılır.

Kapı boyamak için en uygun yöntem püskürtmedir. Ancak böyle bir imkan yok ise uygun fırça veya rulo seçilmelidir. Özellikle yağlı boyalar ve sentetik vernikler için fırça kullanılacaksa kıl dökmeyen gerçek kıl fırça, su bazlı vernik ve amerikan panel kapı boyası için de plastik fırçalar kullanılabilir. Rulo kullanılacaksa vernik için, özel vernik rulosu veya sünger rulo olabilir. (Parmak rulonun kısa tüylü, su bazlı saten için olanı her boya için idealdir.) Kıvrımlı bölgelerde fırça, düz bölgelerde ise kısa tüylü parmak rulo uygun bir seçim olur

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.