Eskitme Boya

MOBİLYA BOYA,LAKE BOYA,CİLA USTASI 0 535 394 18 16

Eskitme Boya

Eskitme Boya

Ahşap doğanın bizlere sunmuş olduğu en güzel nimetlerdendir. Kullanımı tarihin oldukça eski dönemine kadar dayanır ve daha bugünkü kullanılan kesici biçici aletler üretilmemiş hatta keşfedilmemiş iken dahi ağaçlar bir şekilde yerinden koparılır ve zor bir şekilde de olsa obje formuna uzun uğraşlar sonucu getirilip kullanım amacına göre hayatta yer alırdı. Bugünkü teknoloji sayesinde artık tüm ahşap örnekleri istenilen şekilde kesilebiliyor ve üzerlerine ince bir işçilik ile istenilen çizim, kesim, yakma motif gibi bir çok farklı teknik ile uygulama yapılabiliyor.
Ancak ahşabın sadece kesilip biçilmesi yeterli olmayıp onu koruyabilmek üretilmiş ve meydana getirilmiş olan ürünün ömrünü de uzatabilmek gerekmektedir. Bu görevi de yine ahşap türüne göre üstlenen ürünler cilalardır. Gerektiği düzeyde ve uygun yöntemine göre uygulanıp güzel sonuçlara ulaşılabiliyor ve eskimesini istemediğiniz bir ahşap obje uzun yıllar korunabiliyor.
Tabi ki herkesin zevkleri farklılık göstermekte ve kimileri modernlikten yana olurken kimileri de antika ürünlere ilgi göstermekte ve evlerinde kullandıkları eşyaları uzun yıllar kullanıp saklayıp daha da otantik bir hava yaratmaya çalışmaktadır. Ek bir alternatif olarak antikacı gibi yerlerden eski ahşap ürünleri oldukça yüksek fiyatlara satın alıp evleri büyük bir maliyet ile dekore edebilmektir.

Oysa eskitme boya tekniği ya da buna benzer farklı tekniklerle standart bir ahşap malzeme de mükemmel bir sonuç ile eskitilebilmekte ve uygulamanın doğru ve bilinçli bir şekilde yapılmasından sonra kısa sürede otantik bir atmosfere sahip olan ahşap görünümüne kavuşulabilmektedir. Maliyet açısından ele alındığında ise oldukça büyük bir fark oluşmakta ve çok yüksek fiyatlara temin edilmeye çalışılan otantik ortam eskitme boya sayesinde oldukça uygun fiyatlara hallolmaktadır.
Eskitme Boya

Eskitme Boyanın Estetiği
Evlerin dekoru önemli olduğu gibi her ne kadar modernliğe uyulması gerekse de herkes evinin en azından bir köşesinde bile olsa eski görünüme sahip ahşap eşyalar kullanmak ister. Sadece evlerle de sınırlı olmayıp iş özel iş yerlerinde çalışma odalarının kişisel özel ofislerin eski görünümlü seçip rahat ve huzurlu hissedilen bir ortamda daha verimli çalışıp düşünebilmeyi tercih edenler de oldukça fazladır. Nereye gidilirse gidilsin tüm müze, sanatsal yapıtlar ve her hangi bir mağazanın vitrininde bile daima ahşap ve özellikle eski görünümlü olanlar daha çok dikkat çekip ilgi odağı haline gelmektedir. Bu ahşabın daima bir sırrı olarak kalacak ve bizlere de bu eşsiz güzellikten faydalanmaya devam etmek düşecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.