Akdeniz şifa Saç ekimi Merkezi Antalya

MOBİLYA BOYA,LAKE BOYA,CİLA USTASI 0 535 394 18 16

Akdeniz şifa Saç ekimi Merkezi Antalya

Akdeniz şifa Saç ekimi Merkezi Antalya

Antalyada saç ekimi yapan hastane Akdeniz Şifa Hastanesi

Neden Akdeniz Saç Ekim Merkezini Tercih Etmelisiniz ?

Akdeniz Saç Ekim ekibi 13 yıldır Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinden 8000 den fazla kişiye başarıyla saç, kaş ve bıyık nakli operasyonu gerçekleştirmiş deneyimli bir ekibe sahiptir.

Akdeniz saç ekim ekibi tam teşekküllü özel hastanemizde ileri teknolojiye sahip ameliyathane ortamında steril ve güvenli bir şekilde dünya standartlarında hizmet vermektedir.

Tıbbi yenilikleri takip eden ekibimiz en son teknolojiyi kullanarak bilimsel gelişmeler ışığında rahat ve konforlu bir ortamda saç naklinde % 100 doğallık sağlamaktadır.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde daha önce saç ekimi yapılan hastalarımızla birebir görüşme imkanı sağlayarak kafanızdaki sorulara cevap bulmanızı sağlamaktadır.

En iyi şekilde ekim sonrası danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Şehir dışından ve yurt dışından gelen misafirlerimize havalimanında karşılama, konaklama ve tekrar havalimanına dönüş noktasında güvenilir ve profesyonel bir hizmet sunulmaktadır.

antalya saç ekim merkezi hastanesi  SAÇ EKİM MERKEZİ ANTALYA “Saç Nakli Yöntemleri” hakkında bilgi verdi.

Saç nakli diğer adıyla saç ekimi, iki kulak arasındaki, ensenin üst bölgesinde bulunan, genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip sık ve sağlıklı saç köklerinin, lokal anestezi altında alınarak, uzman ekip tarafından birli, ikili ve üçlü gruplara (greft) ayrılıp doğala en yakın sonuç alınacak şekilde, açılma olan bölgeye tek tek yerleştirilme işlemidir.

http://www.sacekimantalya.com/fiyat-ve-hizmetlerimiz/sac-ekim-fiyatlari

Saç Nakli Yöntemleri

Saç nakli yöntemleri FUT ve FUE olmak üzere ikiye ayrılır.

FUT (Foliküler Unite Transplantasyonu) Yöntemi

Ense bölgesindeki saçların, saçın sıklığına, bölgenin esnekliğine, ekilecek alanın açıklığına göre formülize edilip hesaplanarak, iki kulak arasından şerit halinde çıkarılması işlemidir. Verici ve alıcı alana lokal anestezi yapılır. Saç alınan bölge, bakıldığında kolayca anlaşılamayacak şekilde estetik dikişle kapatılır. (Kullanılan özel dikişler vücut tarafından emilir, alınmasına gerek yoktur) Şerit halinde alınan saçlar, saçsız dokular çıkartılıp 2’li, 3’lü bazen de 4 ve 5’li gruplara (greft) ayrılarak ekime hazırlanır. Greftler, lateral slit adı verilen en son teknikle açılan, çizikler halinde görülen kanallara mikro pensetlerle yerleştirilir. Açılan ince kanallar, dokunun en az düzeyde zarar görmesi için idealdir, böylece çevre saçlar da zarar görmez, sıklaştırma yapılması gereken alanlara olanak sağlar. Bu yöntem daha sık ekim olanağı, hızlı büyüme ve doğala en yakın kozmetik sonucun elde edilmesine sebep olur.

FUE (Foliküler Ünite Extraksiyonu) Yöntemi

Saç köklerinin hiçbir şekilde kesik izi olmadan, dikiş kullanmadan, özel micro cerrahi aletlerle, uzman doktor tarafından, tek tek saçlı deriden alınması işlemidir. Saç üniteleri (greftler), kafa derisinin arka ve yan bölümlerinden çıkarılarak, istenen bölgeye yerleştirilir. Verici ve alıcı alana lokal anestezi yapılır. Bu teknik göğüs, sırt, karın kılları transplantasyonuna da izin verir. Alınan bu kıllar zaman içinde transplante edildiği bölgeye ait kıl özelliklerine uyum sağlayıp, aynı yapıya sahip olarak yaşamını sürdürür. FUE tekniğinde bir seansta yaklaşık 800-1500 greft yani 1800-3500 arası saç teli nakledilebilmektedir. Daha yoğun ekim gerektiğinde seanslar uzamakta, işlem 3-4 gün sürmektedir.

Fue tekniği şu durumlarda seçilmelidir

• Yeterli verici alan bulunmadığında
• Saçlarını ileride çok kısa boyda kullanmak isteyenlerde
• Az miktarda saç ekimi gerektiren durumlarda (Saçlanması istenen alan azlığı, yara izi gibi lokalize alanlar)
• Cilt elastikiyeti çok az olan, FUT tekniği ile şerit alınmasına izin vermeyen kafa derilerinde.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.